Prof. Dr. Hasan Tezer

Prof. Dr. Hasan Tezer kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir? Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Dr. Tezer hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz…

Prof. Dr. Hasan Tezer Kimdir?

Prof. Dr. Hasan Tezer, 1973 yılında Antakya’da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Antakya’da tamamladıktan sonra, yüksek öğretim eğitimine Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi ile devam etmiştir.

Tıp Fakültesi’nden 1997 yılında mezun olan Dr. Hasan Tezer, 1998 yılında S.B. Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ihtisasına başlamıştır.

2003 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Olan Hasan Tezer, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Bilim Dalı’nda Yandal ihtiasasını da tamamlamıştır.

Devlet Hizmet Yükümlülüğü gereği Ankara Dışkapı Çocuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne atanan Dr. Tezer, 2010 yılının Nisan ayında Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doçenti olmuştur.

2011 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ABD, Çocuk Enfeksiyon Bilim Dalı’na öğretim üyesi olan Tezer, günümüzde de burada çalışmayı sürdürmektedir.

Febril Nötropeni, Çocuklarda Bağışıklama, Hastane Enfeksiyonları ve Zoontoik Hastalıklar ile özel olarak ilgilenen Prof. Dr. Hasan Tezer, ayrıca 2020 yılının Mart ayından bu yana Koronavirüs Bilim Kurulu üyesidir.

Prof. Dr. Hasan Tezer Kaç Yaşındadır?

1973 yılında Antakya’da doğmuştur. 2021 yılı itibariyle 48 yaşındadır.

Prof. Dr. Hasan Tezer Nerede Doğmuştur ve Nerelidir?

1973 yılında Antakya’da doğmuştur. Aslen Antakyalı olduğu bilinmektedir.

Prof. Dr. Hasan Tezer Ne Uzmanıdır?

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanıdır.

Prof. Dr. Hasan Tezer Hangi Üniversiteden Mezundur?

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra S.B. Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında ihtisas yapmıştır. 

Prof. Dr. Hasan Tezer Nerede Çalışıyor?

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ABD, Çocuk Enfeksiyon Bilim Dalı’na öğretim üyesi olarak çalışmakla beraber, 2020 yılının Mart ayından bu yana Koronavirüs Bilim Kurulu üyeleri arasında yer almaktadır. 

Prof. Dr. Hasan Tezer Evli Midir? Çocuğu Var Mıdır?

Prof. Dr. Hasan Tezer’in özel hayatına ilişkin bilgi bulunmamaktadır.

Prof. Dr. Hasan Tezer Hakkında Basında Çıkan Haberler ve İçerikler Nelerdir?

Prof. Dr. Hasan Tezer, 2020 yılında tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi sebebiyle Sağlık Bakanlığı’nca kurulan Koronavirüs Bilim Kurulu üyeleri arasında yer almaktadır. Bu süreçte yapmış olduğu Kovid-19 bilgilendirmeleri ve açıklamalarıyla basında sık sık yer almaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz