Prof. Dr. İlhami Çelik Kimdir

Prof. Dr. İlhami Çelik kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir? Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Dr. Çelik hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz…

Prof. Dr. İlhami Çelik Kimdir?

Prof. Dr. İlhami Çelik, 1970 yılında doğmuştur. Orta öğretim eğitiminin ardından yüksek öğretim eğitimine Anadolu Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü ile devam etmiştir. 1998 yılında mezun olduktan sonra aynı yıl Anadolu Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü Organik Kimya Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamlamıştır.

2001-2007 yılları arasında aynı okulda Organik Kimya üzerine tez yapan Dr. İlhami Çelik, bu süreçte tezini vererek doktorasını bitirmiştir. 2000-2008 yılları arasında Araştırma Görevlisi olan Dr. Çelik, 2008-2015 yılları arasında Yardımcı Doçent, 2015 yılında doçent, 2018 yılında ise profesör olmuştur.

2016 yılında Anadolu Üniversitesi Fen Fakültesi Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliğine getirilen Prof. Dr. İlhami Çelik, 15 Şubat 2018 tarihinden bu yana Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi ve ayrıca 10 Ocak 2020’den bu yana da Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

Prof. Dr. İlhami Çelik Kaç Yaşındadır?

1970 yılında doğmuştur. 2022 itibariyle 52 yaşındadır.

Prof. Dr. İlhami Çelik Nerede Doğmuştur ve Nerelidir?

1970 yılında doğmuştur. Nerede doğduğu bilinmemektedir.

Prof. Dr. İlhami Çelik Ne Uzmanıdır?

Organik Kimya alanında uzmanlığını tamamlamıştır.

Prof. Dr. İlhami Çelik Hangi Üniversiteden Mezundur?

Anadolu Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü ile devam etmiştir. 1998 yılında mezun olduktan sonra aynı yıl Anadolu Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü Organik Kimya Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamlamıştır.

Prof. Dr. İlhami Çelik Nerede Çalışıyor?

Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimidir. Ayrıca Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir. 

Prof. Dr. İlhami Çelik Evli midir? Çocuğu Var Mıdır?

Prof. Dr. İlhami Çelik’in özel hayatına ilişkin bilgi bulunmamaktadır.

Prof. Dr. İlhami Çelik Hakkında Basında Çıkan Haberler ve İçerikler Nelerdir?

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi olan Prof. Dr. İlhami Çelik, pandemiye ilişkin yaptığı açıklamalarla basında sık sık yer almaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz