Prof. Dr. Kubilay Ükinç

Prof. Dr. Kubilay Ükinç kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir? Dr. Ükinç hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz…

Prof. Dr. Kubilay Ükinç, 20 Ekim 1973 tarihinde doğmuştur. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1997 yılında mezun olan Prof. Dr. Ükinç, 2002 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’ndaki uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.

2006 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı’nda yan dal uzmanlığını yapan Dr. Ükinç, 2008 yılında girdiği Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Anabilim Dalı Başkanlığı, yönetim kurulu üyeliği, başhekim yardımcılığı ve MYO müdürlüğü gibi çeşitli görevlerle 2011 yılına kadar çalışmıştır.

2017 yılında Gayrettepe Florence Nightingale ve İstanbul Florence Nightingale Hastanesi’nde Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları/Diyabet Kliniği’nde hizmet vermeye başlayan – Dr. Ükinç, günümüzde ise Liv Hospital Vadiİstanbul’da Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları alanında çalışmaktadır.

Ükinç ayrıca, Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği, Europan Thyroid Association, Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği, The Endocrine Society ve Ateroskleroz Derneği üyesidir.

Prof. Dr. Kubilay Ükinç Kaç Yaşındadır?

20 Ekim 1973 yılında doğmuştur. 2021 yılı itibariyle 48 yaşındadır.

Prof. Dr. Kubilay Ükinç Nerede Doğmuştur ve Nerelidir?

Prof. Dr. Kubilay Ükinç’in doğum yerine ilişkin bilgi bulunmamaktadır.

Prof. Dr. Kubilay Ükinç Ne Uzmanıdır?

Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları alanlarında uzmandır.

Prof. Dr. Kubilay Ükinç Hangi Üniversiteden Mezundur?

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Karadeniz Teknik Üniversitesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi aldıktan sonra ise aynı okulda Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı’nda yan dal uzmanlığını tamamlamıştır.

Prof. Dr. Kubilay Ükinç Nerede Çalışıyor?

Liv Hospital Vadiİstanbul’da Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları alanında çalışmaktadır.

Prof. Dr. Kubilay Ükinç Evli midir? Çocuğu var mıdır?

Prof. Dr. Kubilay Ükinç’in özel hayatına ilişkin bilgi bulunmamaktadır.

Prof. Dr. Kubilay Ükinç Hakkında basında çıkan haberler ve içerikler nelerdir?

Liv Hospital YouTube kanalında yayınlanan videolarda, pandemi sonrası yaşamda görülebilecek metabolik hastalıklara ilişkin verdiği bilgilerle gündemde yer almıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz