Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu

Dr. Mehmet Çilingiroğlu kimdir ? Mehmet Çilingiroğlu kaç yaşında ve nerelidir ?
Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu hakkında her şey bu yazımızda.

Mehmet Çilingiroğlu kimdir ?

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, 2 Nisan 1970 tarihinde Denizli’de doğmuştur. Lise eğitimini Antalya Lisesi’nde tamamlayan Çilingiroğlu, Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1986 yılında mezun oldu. Kariyerine daha sonra Virginia Commonwealth Üniversitesi’nde devam etti.

1994 yılında tamamladığı asistanlığından tam bir yıl sonra dahiliye bölümünde görev almaya başladı. 2000 yılında ise Amerikan Kalp Derneği’nde Kardiyoloji alanında araştırmacı olarak çalışmaya başladı.

2004-2006 yılları arasında San Antonio Teksas Sağlık Bilimleri Janey Briscoe Kardiyovasküler Araştırma Merkezi’nde Girişimsel Kardiyoloji Üyesi olan Çilingiroğlu, 2010 yılına kadar Evanston Hastanesi / NorthShore Üniversitesi’nde Yapısal Kalp Hastalıkları Üyesi olarak sürdürmüştür. Evanston Hastanesi’nde olan görevini ise 2010 yılında bırakmıştır.

Evli ve 2 çocuk babası olan Mehmet Çilingiroğlu’nun babası Yüksek Orman Mühendisi’dir. Röportajında babasının da atom mühendisi olması istediğini de ifade etmiştir.

Mehmet Çilingiroğlu kaç yaşındadır ?

2 Nisan 1970 tarihinde Denizli’de doğmuştur. 2020 yılı itibariyle 50 yaşındadır.

Mehmet Çilingiroğlu nerede doğmuştur ve nerelidir ?

1970 yılında Denizli’de dünyaya gelmiştir.

Mehmet Çilingiroğlu ne uzmanıdır ?

Mehmet Çilingiroğlu’nun İç Hastalıkları (Dahiliye) ve Kardiyoloji uzmanlıkları bulunmaktadır.

Mehmet Çilingiroğlu hangi üniversite mezunudur ?

Ankara Hacettepe Üniversitesi mezunu olan Çilingiroğlu, daha sonra Virginia Commonwealth Üniversitesi’nde göreve başladı.

Mehmet Çilingiroğlu nerede çalışıyor ?

Mehmet Çilingiroğlu’nun eğitim verdiği üniversiteler arasında Bahçeşehir Üniversitesi, Arkansas Üniversitesi, Texas Kalp Bilimleri Üniversitesi yer alıyor.

Mehmet Çilingiroğlu evli midir ? Çocuğu var mıdır ?

Dr. Mehmet Çilingiroğlu evli ve iki çocuk babasıdır.

Mehmet Çilingiroğlu hakkında basında çıkan haberler ve içerikler

Habertürk’te Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Türkiye’nin Nabzı programında  Yılmaz’ın sık sık sözünü kesmesi üzerine yaşanan gergin anlar sonrasında yayını terk ettikten sonra gündeme gelen Dr. Mehmet Çilingiroğlu, 2019 yılında, Enver Yücel’in Mütevelli heyeti Başkanlığını yürüttüğü Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi  ile Arkansas Üniversitesi arasında işbirliği yapılmasında önemli bir rol aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz