Prof. Dr. Mehmet Doğanay

Prof. Dr. Mehmet Doğanay kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir? Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Dr. Doğanay hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz…

Prof. Dr. Mehmet Doğanay Kimdir?

Prof. Dr. Mehmet Doğanay, 1953 yılında Niğde’nin Üçkapılı Köyü’nde doğmuştur. Yüksek öğretim eğitimine Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi ile devam etmiş, 1975 yılında mezun olmuştur.

Mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniğinde ihtasasına başlayan Dr. Mehmet Doğanay, Mart 1979’da Enfeksiyon Hastalıkları ve Bakteriyoloji Uzmanı olmuştur.

Askerlik görevini Erzurum’da Mareşal Çakmak Asker Hastanesi’nde tamamlayan Dr. Doğanay, Ocak 1982’de Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği açmıştır.

Dr. Doğanay, Eylül 1981-Eylül1988 yılları arasında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı’nda Kurucu Öğretim Üyesi, 1988 yılının Eylül ayında ise Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Kliniği’nde Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği’nin Kurucu Öğretim Üyesi olarak görev yapmıştır.

1993 yılında Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği’nin ayrı bir ana bilim dalı haline gelmesi üzerine burada Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevini üstlenen Doğanay, Mart 2008 tarihine kadar da buradaki görevini sürdürmüştür. Mart 2008’den sonrasında ise aynı ana bilim dalında öğretim üyeliği yapmıştır. Günümüzde ise Lokman Hekim Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanıdır.

10 Ocak 2020’den bu yana Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi olan Prof. Dr. Mehmet Doğanay’ın, ulusal tıp dergilerinde yayınlanmış 82 makalesi, uluslararası dergilerde ve İngilizce yayınlanmış 63 makalesi, 37 kitap bölümü, ulusal ve uluslararası toplantılarda sunulan 50 üzeri bildirisi vardır. 

Prof. Dr. Mehmet Doğanay Kaç Yaşındadır?

1953 yılında doğmuştur. 2022 yılı itibariyle 69 yaşındadır.

Prof. Dr. Mehmet Doğanay Nerede Doğmuştur ve Nerelidir?

1953 yılında Niğde’nin Üçkapılı Köyü’nde doğmuştur. Aslen Niğdeli olduğu bilinmektedir.

Prof. Dr. Mehmet Doğanay Ne Uzmanıdır?

Enfeksiyon Hastalıkları ve Bakteriyoloji Uzmanıdır.

Prof. Dr. Mehmet Doğanay Hangi Üniversiteden Mezundur?

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniğinde ihtisasını tamamlamıştır.

Prof. Dr. Mehmet Doğanay Nerede Çalışıyor?

Lokman Hekim Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanıdır. Ayrıca 10 Ocak 2020’den bu yana Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

Prof. Dr. Mehmet Doğanay Evli Midir? Çocuğu Var Mıdır?

Prof. Dr. Mehmet Doğanay’ın özel hayatına ilişkin bilgi bulunmamaktadır.

Prof. Dr. Mehmet Doğanay Hakkında Basında Çıkan Haberler ve İçerikler Nelerdir?

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi olan Prof. Dr. Mehmet Doğanay, pandemiye ilişkin yapmış olduğu açıklamalarla basında yer almaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz