Prof. Dr. Meral Kayıkçıoğlu

Prof. Dr. Meral Kayıkçıoğlu kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir? Dr. Kayıkçıoğlu hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz…

Prof. Dr. Meral Kayıkçıoğlu, 1970 yılında dünyaya gelmiştir. Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra yüksek öğretim eğitimine Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ile devam etmiştir.

1995 yılında Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Meral Kayıkçıoğlu, 1999 yılında Ege Üniversitesi Kardiyoloji ihtisasını tamamlamış, 2004 yılında doçent, 2011 yılında profesör unvanı almıştır.

Günümüzde hala Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji anabilim dalında genel kardiyolog olarak çalışmakta olan Dr. Kayıkçıoğlu’nun araştırma alanları arasında; kalp ve damar hastalıklarından korunma, erken yaşta miyokard enfarktüsü (kalp krizleri), ailevi hiperkolesterolemi, herediter (kalıtsal) trombofililer, lipid bozuklukları, hemodiyaliz hastalarında kalp damar bozuklukları, ekokardiyografi ve pulmoner hipertansiyon (akciğer hipertansiyonu)’dur.

2004 yılında Amerika Birleşik Devletleri San Diego eyaletinde Pulmoner hipertansiyon merkezinde bulunan Dr. Kayıkçıoğlu, 20 yıldan bu yana Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Lipid Polikliniğini ve 2004’ten beri pulmoner hipertansiyon polikliniğini yürütmektedir.

2009-2014 yılları arasında Avrupa Kardiyoloji Derneği’nin Kardiyovasküler Hastalıklardan Korunma amaçlı projesinde Ulusal Koordinatör (National Coordinator) olarak görev yapan Kayıkçıoğlu, Türk Kardiyoloji Derneği tarafından, Avrupa Kardiyoloji Derneği’nin öncülük ettiği “Kadın Kalbinde Kırmızı Alarm (Red Alert for Women’s Hearts)” projesinde araştırıcı olarak görevlendirilmiştir ve bu amaçla 2009’da kurulan Kadın kalp sağlığı grubunda çalışmayı sürdürmektedir.

2013 yılında kurulan ‘Kadın kalbine Hanım Eli’ platformu kurucu üyeliğini üstlenen Dr. Kayıkçıoğlu, bu projede de aktif görevine devam etmektedir.

Salı ve Çarşamba haftada 2 gün olmak üzere Lipid polikliniğini yürüten Dr. Meral Kayıkçıoğlu, özellikle genç yaşta kalp krizi ve damar hastalığı geçiren hastalarla ilgilenmekte, Perşembe günleri ise ekokardiyografi laboratuvarında görevli, Cuma günleri ise PAH (pulmoner hipertansiyon) polikliniği yapmaktadır.

Prof. Dr. Meral Kayıkçıoğlu Kaç Yaşındadır?

1970 yılında dünyaya gelmiştir. 2021 yılı itibariyle 51 yaşındadır.

Prof. Dr. Meral Kayıkçıoğlu Nerede Doğmuştur ve Nerelidir?

Prof. Dr. Meral Kayıkçoğlu’nun nerede doğduğuna ilişkin bilgi bulunmamaktadır.

Prof. Dr. Meral Kayıkçıoğlu Ne Uzmanıdır?

Kalp ve damar hastalıklarından korunma, erken yaşta miyokard enfarktüsü (kalp krizleri), ailevi hiperkolesterolemi, herediter (kalıtsal) trombofililer, lipid bozuklukları, hemodiyaliz hastalarında kalp damar bozuklukları, ekokardiyografi ve pulmoner hipertansiyon (akciğer hipertansiyonu) alanlarında uzmandır.

Prof. Dr. Meral Kayıkçıoğlu Hangi Üniversiteden Mezundur?

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı okulda Kardiyoloji ihtisasını tamamlamıştır.

Prof. Dr. Meral Kayıkçıoğlu Nerede Çalışıyor?

Salı ve Çarşamba haftada 2 gün olmak üzere Lipid polikliniğini yürüten Dr. Meral Kayıkçıoğlu, özellikle genç yaşta kalp krizi ve damar hastalığı geçiren hastalarla ilgilenmekte, Perşembe günleri ise ekokardiyografi laboratuvarında görevli, Cuma günleri ise PAH (pulmoner hipertansiyon) polikliniği yapmaktadır.

Prof. Dr. Meral Kayıkçıoğlu Evli midir? Çocuğu var mıdır?

Prof. Dr. Meral Kayıkçoğlu’nun özel hayatına ilişkin bilgi bulunmamaktadır.

Prof. Dr. Meral Kayıkçıoğlu Hakkında basında çıkan haberler ve içerikler nelerdir?

Prof. Dr. Meral Kayıkçıoğlu, pandemide kalp sağlığı, kalp krizi riskleri, kolesterol, gençlerde kalp krizler ve damar hastalığına ilişkin yaptığı açıklamalarla basında sık sık yer almaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz