Prof. Dr. Müşerref Şule Akçay

Prof. Dr. Müşerref Şule Akçay kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir? Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Dr. Şule Akçay hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz…

Prof. Dr. Müşerref Şule Akçay Kimdir?

Prof. Dr. Müşerref Şule Akçay, 1968 yılında Ankara’da doğmuştur. Yüksek öğretim eğitimini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1990 yılında bitirdikten sonra 1997 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Göğüs Hastalıkları ihtisasını tamamlamıştır.

1991-1992 yılları arasında Pratisyen hekim olarak Amasya Devlet Hastanesi Acil Servisi’nden çalışan Dr. Müşerref Şule Akçay, 1992-1997 yılları arasında da Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde Araştırma Görevlisi olarak görev almıştır.

1997-2001 yılları arasında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Uzman Doktor, 2001-2004 yılları arasında Yardımcı Doçent Doktor, 2004-2010 yılları arasında Doçent Doktor olarak görev yapan Müşerref Şule Akçay, 2010 yılından itibaren de Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Profesör Doktor olarak görev almayı sürdürmektedir.

2020 Ocak ayında Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan Koronavirüs Bilim Kurulu’nda yer alan Prof. Dr. Müşerref Şule Akçay, ayrıda Ankara Tabip Odası European Respiratory Society, Türk Toraks Derneği, Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği Bilim Kurulu Üyesidir.

Prof. Dr. Müşerref Şule Akçay Kaç Yaşındadır?

1968 yılında doğmuştur. 2022 yılı itibariyle 54 yaşındadır. 

Prof. Dr. Müşerref Şule Akçay Nerede Doğmuştur ve Nerelidir?

1968 yılında Ankara’da doğmuştur. Aslen nereli olduğu bilinmemektedir. 

Prof. Dr. Müşerref Şule Akçay Ne Uzmanıdır?

Göğüs Hastalıkları alanında uzmandır. 

Prof. Dr. Müşerref Şule Akçay Hangi Üniversiteden Mezundur?

1990 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1997 yılında Gazi Üniversitesi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Göğüs Hastalıkları alanında ihtisas yapmıştır.

Prof. Dr. Müşerref Şule Akçay Nerede Çalışıyor?

2010 yılından itibaren de Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Profesör Doktor olarak görev almaktadır. Ayrıca Ocak 2020’den bu yana da Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

Prof. Dr. Müşerref Şule Akçay Evli midir? Çocuğu var mıdır?

Evli ve 2 çocuk annesidir. 

Prof. Dr. Müşerref Şule Akçay Hakkında basında çıkan haberler ve içerikler nelerdir?

Prof. Dr. Müşerref Şule Akçay, Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir ve bu nedenle pandemiye ilişkin verdiği bilgiler, yaptığı açıklamalarla sık sık basında yer almaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz