Prof. Dr. Necla Özer

Prof. Dr. Necla Özer kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir? Dr. Özer hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz…

Prof. Dr. Necla Özer, 1986 yılında Ankara Yenimahalle Mustafa Kemal Lisesi’ndeki eğitimini tamamladıktan sonra, yüksek öğretim eğitimine Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ile devam etmiş ve 1993 yılında mezun olmuştur.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Kardiyoloji uzmanlığını 1999 yılında alan Dr. Necla Özer, 2002 yılında doçent olmuştur.

Kardiyolojinin diğer alanlarının haricinde ekokardiyografi ile ilgilenmekte olan Özer, 1997 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Ohio’daki Cleveland Clinic’te 3 ay boyunca ekokardiyografi alanında çalışmıştır.

2010 yılında profesör olan uzman doktor, Eylül 2014 itibariyle ise Kardiyoloji Anabilim Dalı başkanlığını görevini yürütmüş, 2001-2003 yılları arasında Türk Kardiyoloji Derneği Kalp yetersizliği çalışma grubu içerisinde sekreterlik yapmıştır.

2003-2008 yılları arasında Ekokardiyografi Çalışma Grubu yönetiminde sekreter olarak çalışan Dr. Özer, Mart 2008-2010 tarihleri arasında da Kardiyak Görüntüleme Çalışma Grubu’nun başkanlık görevini üstlenmiştir.

Günümüzde hala Türk Kardiyoloji Derneği yönetim kurulu ile çalışmakta olan Dr. Necla Özer, Cleveland klinikte ekokardiyografi üzerine de çalışmalar yürütmektedir.

Tığ eğitimi haricinde Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitiren Özer, koroner arter hastalığı, kalp yetmezliği gibi konularla ilgilenmekle beraber, hala Hacettepe Üniversitesi’nde Sağlık Kurumları Yöneticiliği alanında yüksek lisans yapmaktadır.

Yurt içinde ve yurt dışında 200’den fazla uluslararası bilimsel toplantıya davetli konuşmacı olarak katılan Dr. Özer, çeşitli konferanslar da vermiştir.

Çok sayıda ulusal ve uluslararası bilimsel toplantının düzenlenmesinde ve bilim kurullarında görev alan Prof. Dr. Necla Özer, 100’ü aşkın bilimsel yayını vardır ve kardiyoloji alanında önde gelen bilimsel dergilerde de yayın kurullarında yer almış, editör yardımcılığı üstlenmiştir.

Prof. Dr. Necla Özer Kaç Yaşındadır?

Prof. Dr. Necla Özer’in doğum tarihine ilişkin bilgi bulunmamaktadır.

Prof. Dr. Necla Özer Nerede Doğmuştur ve Nerelidir?

Prof. Dr. Necla Özer’in nerede doğduğu bilinmemektedir.

Prof. Dr. Necla Özer Ne Uzmanıdır?

Ekokardiyografi ve kapak hastalıklarında uzman olan Özer, ayrıca koroner arter hastalığı ve kalp yetmezliği alanlarıyla da ilgilenmektedir.

Prof. Dr. Necla Özer Hangi Üniversiteden Mezundur?

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Kardiyoloji uzmanlığı almıştır. 

Prof. Dr. Necla Özer Nerede Çalışıyor?

Türk Kardiyoloji Derneği yönetim kurulu ile çalışmakta ve ayrıca Cleveland klinikte ekokardiyografi üzerine de çalışmalar yürütmektedir.

Prof. Dr. Necla Özer Evli midir? Çocuğu var mıdır?

Prof. Dr. Necla Özer’in özel hayatına ilişkin bilgi bulunmamaktadır.

Prof. Dr. Necla Özer Hakkında basında çıkan haberler ve içerikler nelerdir?

Prof. Dr. Necla Özer, kalp sağlığına ilişkin kaleme aldığı bilimsel makalelerle ön plana çıkmakta ve 5 saatten az uyuyanlarda hipertansiyon riskinin arttığına ilişkin söyledikleriyle basında yer almıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz