Prof. Dr. Nevrez Koylan

Prof. Dr. Nevrez Koylan kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir? İç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Dr. Nevrez Koylan hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz… 

Prof. Dr. Nevrez Koylan, 3 Mart 1957 tarihinde İskenderun’da dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitimini İstanbul Kocamustafapaşa İlkokulu’nda, orta öğrenim eğitimini Eskişehir Maarif Koleji’nde tamamlamıştır.

1981 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Nevrez Koylan, aynı yıl İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamıştır.

1986 yılında uzmanlık eğitimini tamamlayan Koylan, İç Hastalıkları Uzmanı olmuştur. Sonrasında askerlik görevi için Tatvan 400 Yataklı Seyyar Askeri Hastane’de, zorunlu hizmetini ise Iğdır Devlet Hastanesi’nde tamamlamıştır.

1989 yılında İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Kardiyoloji Bilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır.

1990 yılında İç Hastalıkları Doçenti unvanını alan Koylan, Kardiyoloji Bilim Dalı’nın Anabilim Dalı’na dönüşmesinde aktif rol almıştır.

1996 yılında Profesör ve Kardiyoloji Uzmanı unvanlarını alan Koylan, 2011 yılına kadar İstanbul Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmıştır.

Öğretim üyeliği yaptığı süreçte 1993-1996 yılları arasında Dinamik EKG Laboratuvarı Yöneticiliği, 2000-2002 tarihleri arasında İstanbul Tıp Fakültesi Araştırma Etik Kurul üyeliği ve 2002-2003 yılları arasında da aynı kurulun başkanlık görevini üstlenmiştir.

Günümüzde hala Ateroskleroz Derneği ile Sağlıklı Yaşam Hareketi Derneği’nin başkanlığı ve Farmakogenomik ve Bireyselleştirilmiş Tedavi Derneği’nin başkan yardımcılıklarını yürüten Prof. Dr. Nevrez Koylan, Türk Kardiyoloji Derneği’nin 1984 yılından bu yana üyesidir.

American College of Cardiology Fellow(FACC), Avrupa Kardiyoloji Derneği Fellow (FESC) ve Avrupa Hipertansiyon Uzmanı (EHS) ve İyi Klinik Uygulamalar (GCP) sertifikasyonlarına sahip olan Dr. Koylan, Avrupa Hipertansiyon Derneği ve Avrupa Ateroskleroz Derneği’nin de aktif üyesidir.

ELITE II Çalışması’nda araştırmacı, HEAAL Çalışması’nda ülke koordinatörü, VALUE ve SAGE çalışmalarında da uluslararası yürütme kurulu üyesi ve ülke koordinatörü olan Dr. Nevrez Koylan, ayrıca ICEBERG ile HIT-CCB başlıklı epidemiyolojik çalışmaların planlama ve yürütme kurullarının da içerisinde yer almıştır.

4 yabancı dilde ve 15 Türkçe kitaba bölüm yazarı olarak katkı sağlayan Dr. Koylan, bunların dışında yabancı hakemli dergilerde de yayınlanmış 31 makale kaleme almıştır.

Türkçe yayınlanmış 98 makale derlemesi bulunan Koylan’ın uluslararası bilimsel kongrelerde sunulan 57 bildirisi vardır. 

Prof. Dr. Nevrez Koylan Kaç Yaşındadır?

3 Mart 1957 tarihinde doğmuştur. 2021 yılı itibariyle 64 yaşındadır.

Prof. Dr. Nevrez Koylan Nerede Doğmuştur ve Nerelidir?

3 Mart 1957 tarihinde İskenderun’da doğmuştur.

Prof. Dr. Nevrez Koylan Ne Uzmanıdır?

İç Hastalıkları Anabilim Dalı Kardiyoloji Bilim Dalı alanında uzmandır. 

Prof. Dr. Nevrez Koylan Hangi Üniversiteden Mezundur?

İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi almıştır.

Prof. Dr. Nevrez Koylan Nerede Çalışıyor?

Şişli’deki özel kliniğinde hizmet vermektedir.

Prof. Dr. Nevrez Koylan Evli midir? Çocuğu var mıdır?

Prof. Dr. Nevrez Koylan’ın özel hayatına ilişkin bilgi bulunmamaktadır. 

Prof. Dr. Nevrez Koylan Hakkında basında çıkan haberler ve içerikler nelerdir?

Prof. Dr. Nevrez Koylan, kalp sağlığı hakkında yapmış olduğu açıklamalar ile basında yer almaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz