Prof. Dr. Selma Metintaş

Prof. Dr. Selma Metintaş kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir? Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Dr. Selma Metintaş hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz…

Prof. Dr. Selma Metintaş Kimdir?

Prof. Dr. Selma Metintaş, 1962 yılında doğmuştur. Yüksek öğretim eğitimini 1980-1986 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır. Mezuniyetinin ardından 1987-1990 yılları arasında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü’nde Çifteler ve Seyitgazi ilçelerindeki ilkokul çocuklarında “A Grubu Beta prevelansı” konulu tezini yazarak yüksek lisansını tamamlamıştır.

1992-1999 yılları arasında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Tıbbi Mikrobiyoloji Bölümü’nde “Osmangazi Üniversitesi Eğitim, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde hastane infeksiyonlarının tek gün prevelans yöntemiyle araştırılması ve hastalara ait risk faktörleri” konulu tezi ile doktorasını yapan Dr. Selma Metintaş, 2000 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümleri’nde profesör olmuştur.

Günümüzde Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

6 Nisan 2020 tarihinden bu yana da Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi olan Prof. Dr. Selma Metintaş ayrıca Halk Sağlığı Uzmanları Derneği üyesidir.

Prof. Dr. Selma Metintaş Kaç Yaşındadır?

1962 yılında doğmuştur. 2022 yılı itibariyle 60 yaşındadır.

Prof. Dr. Selma Metintaş Nerede Doğmuştur ve Nerelidir?

1962 yılında doğmuştur fakat nerede doğduğu ve aslen nereli olduğu bilinmemektedir.

Prof. Dr. Selma Metintaş Ne Uzmanıdır?

Halk Sağlığı alanında uzmandır.

Prof. Dr. Selma Metintaş Hangi Üniversiteden Mezundur?

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladıktan sonra, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü’nde yüksek lisansını, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Tıbbi Mikrobiyoloji Bölümü’nde ise doktorasını yapmıştır.

Prof. Dr. Selma Metintaş Nerede Çalışıyor?

Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Selma Metintaş Evli midir? Çocuğu Var Mıdır?

Prof. Dr. Muzaffer Metintaş ile evlidir.

Prof. Dr. Selma Metintaş Hakkında Basında Çıkan Haberler ve İçerikler Nelerdir?

6 Nisan 2020’den bu yana Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi olan Prof. Dr. Selma Metintaş, pandemi sürecine ilişkin kamuoyuna verdiği bilgiler ve Kovid-19 aşısı için yapmış olduğu çağrılarla basında yer almaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz