Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz

Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir? Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Dr. Yavuz hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz…

Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz Kimdir?

Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, 1968 yılında doğmuştur. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1993-1997 yılları arasında İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi, İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği’nde uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.

1998-2013 yılları arasında İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi’nde İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı olarak görev alan Dr. Serap Şimşek Yavuz, Doçent unvanını 2006 yılında almıştır.

2013 yılından bu yana İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda öğretim üyeliği yapmakta olan Dr. Yavuz, Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (Klimik) ve Avrupa Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (ESCMID) üyesidir.

Klimik altında 2015 yılında kurulan İnfektip Endokardit ve Diğer Kardiyovasküler İnfeksiyonlar Çalışma Grubu’nun başkanlığını yapmakta olan Yavuz, ayrıca Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği KLİMİK yönetim kurulu Genel Sekreterliği görevini de 2019-2021 yılları arasında üstlenmiştir.

Kardiyovasküler infeksiyonlar ve sağlık bakımıyla ilişkili infeksiyon alanlarıyla özel olarak ilgilenmekte olana Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, 10 Ocak 2020’den bu yana da Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz Kaç Yaşındadır?

1968 yılında doğmuştur. 2022 yılı itibariyle 54 yaşındadır.

Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz Nerede Doğmuştur ve Nerelidir?

Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz’un nerede doğduğu ve nereli olduğu bilinmemektedir.

Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz Ne Uzmanıdır?

İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji alanında uzmandır. 

Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz Hangi Üniversiteden Mezundur?

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1993-1997 yılları arasında İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi, İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği’nde uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.

Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz Nerede Çalışıyor?

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda öğretim üyesidir. Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (Klimik) ve Avrupa Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği üyesi olmasının yanı sıra Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği KLİMİK yönetim kurulu Genel Sekreterliği görevini de üstlenmiştir. Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz ayrıca Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz Evli midir? Çocuğu var mıdır?

Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz’un özel hayatına ilişkin bilgi bulunmamaktadır.

Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz Hakkında Basında Çıkan Haberler ve İçerikler Nelerdir?

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve KLİMİK Derneği Genel Sekreteri olan Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, Kovid-19 pandemisi sürecinde salgına ilişkin yapmış olduğu bilgilendirmelerle basında yer almıştır. Çeşitli televizyon kanallarında çıkarak kamuoyunu bilgilendiren Yavuz, aşı ve hızlı teste ilişkin da yapmış olduğu uyarılarla da gündemde yer almaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz