Prof. Dr. Tevfik Özlü
AW480825

Prof. Dr. Tevfik Özlü kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir? Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Dr. Özlü hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz…

Prof. Dr. Tevfik Özlü Kimdir?

Prof. Dr. Tevfik Özlü, 9 Şubat 1963 tarihinde Aydın’da dünyaya gelmiştir. Yüksek öğretim eğitimine Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi ile devam etmiş, 1987 yılında mezun olmuştur.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Göğüs Hastalıkları Bölümü’nde uzmanlık eğitimi alan Prof. Dr. Özlü, 1994 yılında yardımcı doçent, 1996 yılında doçent, 2002 yılında profesör olmuştur.

1987 yılında Erzurum Aşkale’de Topal Çavuş Sağlık Ocağı’nda ve Erzurum Numune Hastanesi Acil Servisi’nde sorumlu hekim görevinde bulunan Dr. Özlü, 1988-1992 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalışmıştır.

1992-1994 yılları arasında Elazığ Devlet Hastanesi’nde Göğüs Hastalıkları uzmanlığı ve Göğüs Hastalıkları Bölümü şefliği, Elazığ Verem Savaş Dispanserinde danışman hekimlik yapan Özlü, 1994-1995 yılları arasında ise Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde İç Hastalıkları Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışmıştır.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı’nın kuruculuğunu üstlenen Özlü, 1997-2000 yılları arasında ise dekan yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

Sonrasında aynı fakültede anabilim dalı başkanı olarak görev alan Prof. Dr. Tevfik Özlü, alanıyla ilgili çalışmalarıyla pek çok ödüle de layık görülmüştür.

Prof. Dr. Tevfik Özlü, Mart 2020’den bu yana Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyeliği yapmaktadır.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Farabi Hastanesi’nde çalışmakta olan Özlü, “Hekiminizi Nasıl Alırdınız? Hekim Yüzü Görmek Zorunda Kalanlar İçin Rehber Kitap” ile “Hasta Hakları” isimlerinde kitapların yanı sıra çeşitli meslek kitapları da kaleme almıştır. 

Prof. Dr. Tevfik Özlü Kaç Yaşındadır?

9 Şubat 1963 tarihinde dünyaya gelmiştir. 2021 yılı itibariyle 58 yaşındadır. 

Prof. Dr. Tevfik Özlü Nerede Doğmuştur ve Nerelidir?

9 Şubat 1963 tarihinde Aydın’da doğmuştur. Aslen nereli olduğuna ilişkin bilgi bulunmamaktadır. 

Prof. Dr. Tevfik Özlü Ne Uzmanıdır?

Göğüs Hastalıkları uzmanıdır.

Prof. Dr. Tevfik Özlü Hangi Üniversiteden Mezundur?

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Göğüs Hastalıkları Bölümü’nde uzmanlık eğitimi almıştır.

Prof. Dr. Tevfik Özlü Nerede Çalışıyor?

Trabzon’da, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Farabi Hastanesi’nde çalışmakta olan Prof. Dr. Tevfik Özlü, ayrıca Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

Prof. Dr. Tevfik Özlü Evli midir? Çocuğu var mıdır?

Prof. Dr. Tevfik Özlü evlidir. 

Prof. Dr. Tevfik Özlü Hakkında Basında Çıkan Haberler ve İçerikler Nelerdir?

Prof. Dr. Tevfik Özlü, Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi olarak yapmış olduğu açıklamalarla sık sık gündeme gelmektedir. Pandeminin gidişatına ilişkin verdiği bilgilerle gündemde olan Özlü, koronavirüsün varyantlarıyla ilgili de kamuoyunu bilgilendirmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz