Prof. Dr. Yeşim Taşova

Prof. Dr. Yeşim Taşova kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir? Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Dr. Taşova hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz…

Prof. Dr. Yeşim Taşova Kimdir?

Prof. Dr. Yeşim Taşova, 1963 yılında dünyaya gelmiştir. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1987 yılında mezun olmuş, 1989-1992 yılları arasında ise Malatya’da İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümü’nde eğitimini tamamlayarak uzman unvanını almıştır.

1992 yılında Hacettepe Üniversitesi İç Hastalıkları AD Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümü’nde “Metisilin Dirençli Staphylococcus aureus’larda Mec A geninin araştırılması” tezi ile yüksek lisansını tamamlayan Taşova, 1993-2001 yılları arasında Yrd. Doç. Dr. olarak Çapa Tıp Fakültesi’nde çalışmıştır.

2001-2006 yılları arasında Doç. Dr. olarak görev yapan Taşova, 2006 yılından bu yana ise yine Çapa Tıp Fakültesi’nde Prof. Dr. unvanıyla hizmet vermeyi sürdürmektedir.

6 Ağustos 2012 tarihinde Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimliğine atanan Dr. Taşova, 6 Ağustos 2018 tarihinde görev süresinin dolması üzerine görevini Prof. Dr. Tamer Cevat İnal’a devretmiştir.

Adana’da Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı olarak görevini yapmakta olan Prof. Dr. Yeşim Taşova, 10 Mart 2020 tarihinden bu yana Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir. 

Prof. Dr. Yeşim Taşova Kaç Yaşındadır?

1963 yılında dünyaya gelmiştir. 2021 yılı itibariyle 58 yaşındadır.

Prof. Dr. Yeşim Taşova Nerede Doğmuştur ve Nerelidir?

1963 yılında doğmuştur. Nerede doğduğuna ilişkin bilgi bulunmamaktadır.

Prof. Dr. Yeşim Taşova Ne Uzmanıdır?

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji alanında uzmandır.

Prof. Dr. Yeşim Taşova Hangi Üniversiteden Mezundur?

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1987 yılında mezun olmuştur. Sonrasında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümü’nde eğitimini tamamlayarak uzman unvanını almış, Hacettepe Üniversitesi İç Hastalıkları AD Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümü’nde “Metisilin Dirençli Staphylococcus aureus’larda Mec A geninin araştırılması” tezi ile de yüksek lisansını tamamlamıştır.

Prof. Dr. Yeşim Taşova Nerede Çalışıyor?

Adana’da Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı olarak görevini yapmakta olan Taşova, 10 Mart 2020 tarihinden bu yana Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

Prof. Dr. Yeşim Taşova Evli midir? Çocuğu Var Mıdır?

Prof. Dr. Yeşim Taşova’nın özel hayatına ilişkin bilgi bulunmamaktadır.

Prof. Dr. Yeşim Taşova Hakkında Basında Çıkan Haberler ve İçerikler Nelerdir?

Prof. Dr. Yeşim Taşova, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi olarak pandemiye ilişkin yaptığı açıklamalarla basında yer almaktadır. Ayrıca virüsün gündelik hayattaki bulaşılabilirliğine ilişkin kamuoyunu da sık sık bilgilendirmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz