2014 yılında RB Türkiye’ye katılan ve başarılı performansı ile farklı yönetsel sorumluluklar üstlenen Neslihan Kama, Sağlık İş Biriminin yeni Pazarlama Direktörü oldu.

Reckitt Benckiser Sağlık Türkiye’de halen Kişisel Bakım Kategorisi Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Neslihan Kama, RB Sağlık Türkiye Pazarlama Direktörü görevine atandı. 11 yıllık sektör deneyimi bulunan Neslihan Kama, 2010 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Şirketteki kariyerine 2014 yılında RB Ev Bakım kategorisinde başlayan Kama, kategorinin önemli markaları Calgon ve Vanish için hem marka konumlandırma hem de karlılık optimizasyon projeleri üzerinde çalıştı. Daha sonra bölgesel ekibe geçerek gelişmekte olan pazarlarda Finish portföy ve penetrasyon artırma stratejileri üzerine çalıştığı kilit bir rol aldı.

Haziran 2018’de OTC (Reçetesiz İlaçlar ve Gıda Takviyeleri) Kategorisi Pazarlama Müdürlüğü görevine terfi eden Neslihan Kama, RB Sağlık İş Birimi organizasyonun kısa ve orta vadeli OTC stratejisinin çalışılmasında, büyüme platformlarının belirlenmesi ve projelendirilmesinde önemli bir rol oynadı. Bu süreçte ayrıca yerelleşme gibi kritik projelere liderlik etti ve Mayıs 2019’da Kişisel Bakım Kategori Pazarlama Müdürü olarak görevine devam etti. Neslihan Kama’nın pazarlama liderliği ile şirketin markalarından Veet depilasyon kategorisinde pazar payı liderliğini kazanırken hem Veet hem de Durex iletişim çalışmalarıyla birçok pazarlama ve iletişim ödülü kazandı. Neslihan Kama, yeni görevi RB Sağlık Türkiye Pazarlama Direktörlüğünde Kişisel Bakım kategorisinde Durex, Veet ve Scholl ile OTC kategorisinde Gaviscon, Nurofen ve Strepsils markalarının gelişiminden sorumlu olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz