Roche, dünya genelindeki tüm çalışanlarını sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirerek iyi yaşam kültürü geliştirmelerini desteklemek amacıyla “Global İyi Yaşam Haftası” (Global Live Well Week) düzenliyor. Bu yıl 23-27 Eylül tarihlerinde 7. kez gerçekleştirilen program, Roche İlaç Türkiye çalışanlarına jonglörlük atölyesinden ketojenik beslenme seminerine kadar, farklı birçok alanda zengin bir deneyim yaşattı.

İstanbul, 2 Ekim 2019 – 2013 yılında başlayarak 80 ülkedeki 140 Roche ofisinde geleneksel hale gelen “Live Well – Find Your Balance” programı bu sene 23-27 Eylül tarihlerinde Roche İlaç Türkiye çalışanlarını kapsamlı iyi yaşam aktiviteleriyle buluşturdu. “İyi Yaşam Haftası” kapsamında düzenlenen tüm etkinlikler, Roche çalışanları için mükemmel bir iş ortamı sağlama hedefini destekliyor.

Ortaya çıktığı ve uygulanmaya başlandığı ilk zamanlarda sadece yılda bir hafta ile sınırlı olan iyilik uygulamalarının, son yıllarda global anlamda yılın tamamına yayılacak şekilde kurgulandığını belirten Roche İlaç Türkiye İK Direktörü Mine Sadıç, “Her yıl projelerimizi ihtiyaca göre yenilenen temalarla hayata geçiriyoruz. 2018 yılında temamız “Dijital İyi Yaşam” idi. Bu kapsamda her ay sağlık açısından önemli günleri göz önüne alarak, iyi yaşam programının dört ana teması olan Sağlıklı Yaşam, Önleyici Uygulamalar, Duygusal Sağlık ve İyi Yaşam Kaynakları kategorilerinde aylık “Live Well” bültenleri yayınlamaya başladık. Bu yıl ise odağımıza sosyal iyi yaşamı ve sağlıklı ilişkileri aldık. Şimdiye dek hayata geçirdiğimiz farklı terapi imkanlarını, beslenme ve spora yönelik aktiviteleri, eğitim ve seminerleri, bağış organizasyonları ve atölye çalışmalarını bu çerçeve altında tekrar şekillendirerek farklı çalışmalarla zenginleştirmeyi planlıyoruz. Türkiye’de her yıl yaptığımız İyi Yaşam Haftası, tüm çalışma arkadaşlarımız tarafından memnuniyetle karşılanıyor ancak bizim için daha da önemlisi bu kültürü yıl boyunca yaşatmayı başarmamız” dedi.

Sağlıklı yaşa, dengeni koru

İyi Yaşam Haftası boyunca Roche çalışanları, jonglörlük atölyesinden bisikletli smoothie yapımına, sağlıklı yaşam için günde 10.000 adım yarışmasından Krav Maga eğitimine, Papier Mache atölyesinden ketojenik beslenme seminerine, nefes terapisinden göz muayenesi ve kas – yağ ölçümüne ve daha pek çok aktiviteye katılarak hem aktif hem de keyifli günler geçirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz