2019’un ilk üç ayında satışlarını %8 oranında artırarak, 14.8 milyar İsviçre Frangı seviyesine çıkaran Roche, seneye başarılı bir performansla başladı.

 Bilim ve inovasyon temelindeki çalışmalarıyla ilaç ve tanı araçları alanlarında dünyanın öncü şirketlerinden biri olan Roche, 2019 yılının ilk çeyreğinde de başarılı finansal çizgisini sürdürdü. Grup satışları sabit kur cinsinden bir önceki seneye göre %8 artarak 14.8 milyar seviyesine ulaştı. İlaç Bölümü’nün satışları %10 oranındaki artışla 11.9 milyar İsviçre Frangı seviyesine çıkarken, Diagnostik Bölümü’nün satışları ise %1 yükselerek 2.9 milyar İsviçre Frangı olarak gerçekleşti.

İlk çeyrek sonuçlarını yorumlayan Roche Grup CEO’su Severin Schwan, “2019 yılına grup olarak güçlü bir satış büyümesiyle adım attık. Özellikle ilaç birimimizde tanıttığımız yeni tedavilere yönelik talebin yüksek olması ve sağlık otoritelerinden kanser immünoterapisi çerçevesinde aldığımız önemli onayların yanında diagnostik birimimizin moleküler diagnostik alanındaki gelişimi, performansımızı ileriye taşıdı. İlk üç ayda elde ettiğimiz bu sonuçlar, 2019’un tamamı için öngörülerimizde de iyileşme anlamına gelecek,” dedi.

2019’da satışlarda orta tek haneli büyüme ve satışlara paralel olarak hisse başına yüksek kazanç artışı bekleyen Roche, ayrıca temettü oranında daha da yüksek artış gerçekleştirmeyi hedefliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz