Sandoz Türkiye, Top Employers Insitute tarafından başarılı İK uygulamalarıyla Avrupa’da ve Türkiye’de “En İyi İşveren” ödülüne layık görüldü.

İstanbul, Şubat 2019 Her yıl uluslararası çapta düzenlenen değerlendirmeler sonucunda verilen Top Employers Institute Ödülü’nün 2019 yılı sahiplerinden biri Sandoz Türkiye oldu. İnsan Kaynakları yönetimine ilişkin faaliyetlerde dünya çapında bir otorite olarak kabul gören Top Employers Institute Ödülü, Sandoz Türkiye’nin istikrarlı bir çalışma ortamı yaratma azmine dikkat çekiyor.

 

Novartis Grup Türkiye Başkanı ve Sandoz Türkiye Genel Müdürü Dr. Altan Demirdere “Global çapta “En İyi İşveren” Ödülüne sahip olmanın en önemli kriterini, faaliyet gösterdiği ülkelerin kültürel dinamiklerine uyumlu olması ve tüm dünyada geçerliği ıspatlanmış global kurumkültürü oluşturulması olarak görüyorum. Türkiye de dahil olmak üzere toplam 28 ülkedeki Sandoz şirketlerinin bu ödülü alması ile Sandoz’un global olarak “en iyi işveren” ödülüne layık görülmesinden dolayı çok gururluyum. Bu ödül, şirketimizin verimli ve mutlu çalışma ortamının kanıtıdır. “Top Employers” olmak bize aynı zamanda, sağlık ve diğer sektörlerdeki rakiplerimizle kendimizi nasıl kıyaslamamız gerektiği konusunda değerli öngörüler vererek, bizleri insanların ilaca erişimini artırma amacımızda yenilikçi yaklaşımlar sergilemek için yüreklendiriyor” şeklinde konuştu.

Sandoz Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Özge Benel ise, “Top Employers Institute, dünya çapında işverenlerin çalışanlarına sağladıkları imkânları uluslararası kriterlerle karşılaştırarak değerlendiren bağımsız bir kuruluş. Dünya çapında, çalışanlarımızın deneyimlerini iyileştirme konusunda gösterdiğimiz çabaların Top Employer Institute tarafından ödüllendirilmesi bizleri gururlandırıyor. Bu da bizim tercih edilen bir işveren olma ve çalışanlarımızın gelişimlerine katkıda bulunma azmimizi ortaya koyuyor” dedi.

Türkiye dahil 28 Sandoz ülkesi belgelendirildi

Top Employers Institute, şirketlerin insan kaynakları yönetimini derecelendirdiği dünya çapında bir otorite olarak kabul görüyor. ‘En İyi İşverenler’ olarak onanan organizasyonlar, kendilerini ‘önce insan’ yaklaşımını temel alan İK uygulamalarıyla, personelleri için en iyi çalışma ortamını sağlamaya adıyorlar. Bu belgeyi almaya hak kazanmak için, organizasyonların Top Employers Institute tarafından konulan azami standartları başarıyla yakalaması gerekiyor.

Top Employers Institute CEO’su David Plink, Sandoz’un başarısı ile ilgili yaptığı açıklamada; “Sandoz’un “Top Employers” olarak belgelendirilmesi, insan odaklı uygulamalarıyla çalışma hayatını zenginleştirmeye ne kadar kararlı olduklarının bir göstergesidir” dedi.

Bir şirketin dünya çapında “En İyi İşveren” belgesini alabilmesi için şirket ağındaki 20 ülkenin yerel belgelerini almış olması gerekiyor. Sandoz; Arjantin, Avusturalya, Avusturya, Belçika, Brezilya, Kanada, Çin, Kolombiya, Kosta Rica, Danimarka, Ekvator, Mısır, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Meksika, Hollanda, Pakistan, Polonya, Rusya, İspanya, Güney Afrika, İsviçre, Tayland, Türkiye, İngiltere ve Birleşik Amerikan Devletleri de dâhil olmak üzere toplam 28 ülkede belgelendirildi. Her bir Sandoz teşebbüsü Top Employers Institute tarafından ülke bazında değerlendirildi.

Top Employers Institute, şirket İK uygulamaları ve süreçlerini ‘Yetenek Stratejisi, İşgücü Planlama, Yetenek Bulma, İşe Alım, Öğrenme ve Gelişim, Performans Yönetimi, Liderlik Geliştirme, Kariyer ve Yedekleme Yönetimi, Kültür, Ücret ve Haklar’ alanlarında analiz etmektedir.

Sandoz Hakkında

Sandoz jenerik ilaçlar ve biyobenzerlerde bir dünya lideridir. Novartis Grubunun bir iştiraki olarak amacı insanların hayatlarını iyileştirip uzatmak için yeni yollar bulmaktır. Dünya çapında insanların yüksek kalitedeki ilaçlara erişmesini sağlamak konusunda yeni yaklaşımlara öncülük ederek toplumun sağlık alanında artmakta olan ihtiyaçlarını gidermesine katkıda bulunmaktadır. Portfolyomuzda, tüm temel sağlık alanlarını kapsayan yaklaşık 1,000 molekül bulunmakta olup, 2018 yılı satış rakamı 10 milyar dolar civarındadır. Sandoz’un genel merkezi Almanya’nın Ana Münih bölgesinde yer alan Holzkirchen’dedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz