Çocuk ve gençlere yönelik gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile fark yaratan Servier İlaç, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı öncesi Mardinli gençleri mutlu etti. Mardin, Nusaybin’de bulunan Selahaddin Eyyübi Anadolu Lisesi’ne Bilgisayar Odası kuran Servier İlaç, aynı zamanda okulun kütüphanesine de kitap bağışında bulundu.

149 ülkede faaliyet gösteren Fransız ilaç firması Servier, gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekleyerek Mardin’in Nusaybin ilçesinde bulunan Selahaddin Eyyübi Anadolu Lisesi’ni bilgisayar odasına kavuşturdu. İlçenin tek Anadolu Lisesi olma özelliğini taşıyan okula 20 adet bilgisayar bağışı yapan Servier İlaç, üniversite sınavına hazırlanırken bilgisayar ve internet erişimine çok ihtiyaç duyduklarını belirten öğrenciler için tam anlamıyla amacına ulaşan bir projeye imza attı.

Aynı zamanda, lisenin kütüphanesi için 200 adet kitap bağışında bulunan Servier İlaç, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı öncesinde Nusaybinli gençlere, bayram coşkusu yaşattı.

Servier hakkında: Merkezi Fransa’da bulunan Servier, bir vakıf tarafından yönetilen uluslararası bir ilaç firmasıdır. 149 ülkede uluslararası varlığa sahip olan Servier, dünya çapında 22.000 kişiye istihdam sağlamaktadır. Servier Grup, cirosunun %25’ini araştırma ve geliştirme faaliyetlerine ayırmaktadır ve Türkiye’de Servier İlaç olarak 1986 yılından beri faaliyet göstermektedir. Grup, kardiyovasküler, immün enflamatuvar ve nörolojik hastalıklar, kanser ve diyabet alanında faaliyet göstermekte ve bu alanlarda araştırma yapmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz