Siemens Healthineers Türkiye, Kütüphane Haftası kapsamında gerçekleştirdiği gönüllülük esaslı sosyal sorumluluk projesiyle Artvin’deki köy okulu öğrencileri için kitap yardımında bulundu. Artvin Kınalıçam Köyü’ndeki ilköğretim okulu kütüphanesinin açılışında çocuklara Siemens Healthineers Türkiye çalışanları da eşlik etti.

Sağlık sektöründeki başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Siemens Healthineers Türkiye, sosyal sorumluluk alanında da destek vermeye devam ediyor. Bu projelerden biri de şirket çalışanlarından oluşan Geleceğe Gönüllü ekibinin Erzurum Tenis İhtisas Kulübü ile birlikte, 29 Mart-4 Nisan Kütüphane Haftası’nda gerçekleştirdiği kitap yardımı oldu. Artvin’in Yusufeli ilçesinde bulunan Kınalıçam Köyü’ndeki ilköğretim okulunda ihtiyaç duyulan kitaplar kısa süre içinde öğrencilere ulaştırıldı. Siemens Türkiye Healthineers gönüllüleri, 31 Mart Salı günü gerçekleşen kütüphane açılışına da katılarak köy okulu çocuklarının heyecanına ortak oldu.

İhtiyaç duyulan kitapların tamamı 2 gün içerisinde toplandı.

Siemens Healthineers Türkiye Geleceğe Gönüllü ekibi, Artvin’in Yusufeli ilçesindeki Kınalıçam İlköğretim Okulu kütüphanesinin kitap eksiği olduğu haberini alınca hızla harekete geçti. Köy okulu kütüphanesinde ihtiyaç duyulan kitapları Kütüphane Haftası’na kadar temin etmeyi hedefleyen ekip, şirket genelinde bir duyuru yaptı. Siemens Healthineers Türkiye çalışanlarının ilgiyle karşıladığı kitap desteği için yoğun bir katılım gerçekleşti.

Siemens Healthineers Türkiye çalışanlarının kitap destekleriyle, ihtiyaç duyulan kitapların tamamı, 2 gün içerisinde toplandı. Kınalıçam İlköğretim Okulu’nda 31 Mart’ta gerçekleşen kütüphane açılışına Siemens Healthineers Türkiye Geleceğe Gönüllüler ekibinden Filiz Polat ve Mikail Cinyol da katılarak çocukların mutluluğunu paylaştı. Polat, bağış kampanyası hakkında, “Köy okulu öğrencilerini ihtiyaç duydukları kitaplarla buluşturduk. Burada onların mutluluğuna şahit olmak çok güzel bir duygu. Kitap yardımına katkıda bulunan ve kütüphanenin eksiklerini hızla tamamlayan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz