SIFI markasının lider ürünleri Netildex, Netira, Eyestil, Türkiye’de direkt olarak SIFI İlaç A.Ş. tarafından pazarlanacak.

Oftalmoloji alanının lider firması SIFI Spa tarafından yapılan açıklamada, ürünlerine ait ruhsat devirlerinin, eski distribütör firmadan, SIFI Group iştiraki olan SIFI İlaç A.Ş ye devir işlemlerinin TİTCK tarafından onaylandığını bildirildi. Ruhsat devri tamamlanan ürünler, önceki distribütörü tarafından, daha önce Türkiye pazarında çalışılmış olan NETİRA, NETILDEX, EYESTIL, PRENACID ve XANTERNET gibi ürünleri kapsıyor.

Oküler enfeksiyonların tedavisinde kullanılan NETIRA (Netilmisin) ve enfeksiyonlara bağlı ön segment oküler inflamasyonlarında endike NETILDEX (Netilmisin+Deksametazon), multidoz ve prezervansız tekli formlar halinde piyasaya verilecek.

Kuru göz tedavisinde kullanılan suni gözyaşı EYESTIL (Sodyum Hyaluronat), multidoz ve prezervansız formlar halinde piyasaya verilecek.

Oküler inflamasyonların tedavisinde endike PRENACİD (desonide) ise göz damlası ve göz pomadı formlarında piyasaya verilecek.

Bu ilaçlara ek olarak XANTERNET ve ADRUSEN ile ilaç, tıbbi cihaz ve göz vitaminleri ile birlikte kapsamlı bir ürün gamına sahip olan SIFI ilaç, satış izinlerin tamamlanması ile kısa süre içinde Avrupa’nın en büyük 6. İlaç pazarı olan Türkiye’de ürünlerin satış, pazarlama ve dağıtımına başlamayı hedefliyor.

Satış ve pazarlama ekibi de dahil, Türkiye organizasyonu kurulum hazırlıklarını tamamlama aşamasına gelen SIFI İlaç, stratejileri çerçevesinde geliştirmiş olduğu dijital teknolojilerden yararlanarak, pazar penetrasyonu ve müşteriye erişimini de hızlandırmayı amaçlıyor.

SIFI CCO’ su Gilberto Dalesio yaptığı açıklamada, “Alınan ruhsat onaylarının SIFI’nin Avrupa’daki rekabetçi konumunu güçlendirmesi açısından önemli bir dönüm noktası olduğunu” belirtirken, “Geçmiş distribütör firma TEKA İlaç’ a, SIFI ürünlerinin Türkiye’de bilinen ve tercih edilen ürünler olması için göstermiş oldukları gayret ve çalışmalar için teşekkür etti”.

SIFI İlaç Genel Müdürü Nahide Sarışın, “En sık karşılaşılan oküler rahatsızlıkların tedavisinde bilinen ve tercih edilen ürünleri piyasaya sunmaya devam edecekleri için çok mutlu olduklarını, SIFI’nin güçlü Ar-Ge’ si sayesinde yeni ürünlerle pazardaki ihtiyaçları karşılayarak SIFI’nin Türkiye pazarına verdiği önemi göstereceklerini” belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz