TRPharm’ın Resmi İlişkiler ve Pazara Erişim Direktörlüğü görevine, A. Tansu Demirkale atandı.

Demirkale, TRPharm’ın kuruluşundan itibaren, ürünlerin lisanslama ve işbirliği süreçlerinin tamamlanmasının ardından, ruhsatlandırma ve pazara erişim alanındaki görevini Resmi İlişkiler Müdürü olarak yürütmekteydi.

A. Tansu Demirkale, TRPharm’ın bugünkü portföyünü oluşturan 30’dan fazla uluslararası orijinal ve biyobenzer lisanslama anlaşmaları sonrası ürünlerin pazara erişiminde rol aldı. Demirkale, kamu ile işbirliği içinde ve tasarruf sağlama açısından kamunun adeta çözüm ortağı olarak ilk onkolojik biyobenzer ve nadir hastalıklarla ilgili birçok ürünün pazara sunulmasına imza atmış ve yeni pozisyonunda da atmaya devam edecek.

Bu kapsamda, şirket içinde yeni kurulan iş birimlerinin hepsi ile aynı özverili ve uyumlu çalışmalarını yürüteceklerini de söyleyen Demirkale, “Kurulduğu ilk günden beri istikrarlı ve güvenle ilerleyen TR Pharm’ın ilk üyelerinden birisi olarak, Ülkemizle birlikte kazanan ulusal ve uluslararası birçok ilaç firmasının takdirini almış olmanın haklı gururunu yaşamaktayım.” dedi.

A. Tansu Demirkale kimdir?

Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji lisans ve yüksek lisans eğitim hayatının ardından Roche Müstahzarları Sanayi A.Ş.’de satış, pazarlama ve resmi ilişkiler bölümlerinde değişik pozisyonlarda, 15 yılı aşkın yönetici olarak toplam 19,5 çalışmış ve 2014 yılında TRPharm’ın kurucu ekibine katılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz