Amgen tarafından hayata geçirilen Türkiye’nin biyobenzer alanındaki ilk web sitesi, www.amgenbiyobenzer.com yenilendi. Amgen Türkiye web sitesinde, biyoteknolojinin gücünü kullanarak milyonlarca hasta için hayatı daha iyi hale getirmeye yönelik keşif yolculuğunu, biyolojik ürünler konusundaki 40 yıllık birikimini ve uzmanlığını; hekimler, hastalar ve sağlık alanındaki tüm paydaşlarıyla paylaşmaya devam ediyor.

Dünyanın önde gelen biyoteknoloji kuruluşlarından Amgen tarafından hayata geçirilen Türkiye’nin biyobenzer alanındaki ilk web sitesi yenilendi. 100’den fazla ülkede 20 binin üzerinde çalışanı ile hastaların karşılanmamış ihtiyaçlarına, sağlıklarının iyileştirilmesine ve yaşam kalitesinin yükseltilmesine yönelik tedaviler geliştirmeye odaklanan Amgen Türkiye, öncü biyolojik ürünlerin araştırılması geliştirilmesi, üretimi ve tedariği konusunda sahip olduğu 40 yıllık tecrübeyi www.amgenbiyobenzer.com’da paylaşmaya devam ediyor.

“Biyoteknolojik süreçlerimizi ve uzmanlığımızı her adımda geliştiriyoruz”

Amgen’ın biyoteknoloji alanında ilk büyük ölçekli üreticilerden biri olduğunu dile getiren Amgen Türkiye ve Gensenta Medikal Direktörü Dr. Mutlu Yeşilboğaz, “Dünyanın öncü biyoteknoloji şirketlerinden biriyiz. Biyoteknolojik süreçlerimizi ve uzmanlığımızı her adımda geliştiriyoruz. Türkiye’de biyobenzer alanında bir ilk olan web sitemizde; milyonlarca hasta için hayatı daha iyi hale getirmek üzere geliştirdiğimiz yeni fikirler ve keşifleri dönüştürme yolundaki çalışmalarımızı, biyolojik ürünler konusundaki 40 yıllık birikimimizi, uzmanlığımızı, bağlılığımızı ve tecrübemizi paydaşlarımızla paylaşarak hastalarımızın hayatına değer katmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Günümüzde kimyasal içerikli ilaçlardan biyoteknolojik ürünlere doğru ciddi bir evrilme yaşandığını belirten Dr. Yeşilboğaz, “Amgen bu sürecin ve biyoyüzyılın merkezindeki şirketlerden biri. Hedefimiz Amgen Türkiye olarak biyoteknolojik ve biyobenzer ilaçlarda dünya lideri denilince akla gelen ilk firma olmak” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz